mucholus

/Krzysztof Bartnicki

About Krzysztof Bartnicki

This author has not yet filled in any details.
So far Krzysztof Bartnicki has created 63 blog entries.

Kwiecień 2017

Marzec 2017

Luty 2017

Grudzień 2016

Życzenia Świąteczne

[…]

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dnia 18 grudnia 2016 r. na kurzętnickim rynku odbył się IV Jarmark Bożonarodzeniowy. Stoiska ze świątecznymi ozdobami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kurzętnik i prywatnych wystawców przyciągnęły wielu mieszkańców i gości. Nie zabrakło także wizyty św. Mikołaja, który hojnie obdarował najmłodszych słodyczami. Imprezę uświetniły występy solistów studia wokalnego „Dreams”, Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku oraz Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Pokaz tańca z ogniem przygotował zespół „Kiwido” działający przy Nowomiejskim Centrum Kultury. Konkursy i zabawy dla dzieci poprowadzili wolontariusze z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego. Rozstrzygnięto także Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową (I miejsce - Marcel Malinowski, II miejsce - Patrycja Goryszewska, III miejsce - Wiktoria Krzemińska).

Wigilia Gminna

Coroczne spotkanie opłatkowe w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku zgromadziło blisko 200 osób. Część artystyczną zaprezentował Zespół Szkół z Marzęcic pod opieką Pani Anny Lewickiej, Katarzyny Golder i Izabeli Ziółkowskiej- Balewskiej. Oprawę muzyczną zapewnił lokalny zespół Anibabki oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika pod batutą Pana Mariusza Brzezickiego. Wojciech Dereszewski Wójt Gminy Kurzętnik złożył wszystkim świąteczne życzenia. Wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem wręczył Medale Jubilatom za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia „Zasłużeni dla Warmii i Mazur” wręczono Pani Grażynie Jonowskiej i Panu Ryszardowi Ulatowskiemu, redaktorom Gazety Nowomiejskiej. Zgodnie z tradycją przed skosztowaniem wigilijnych potraw zebrani złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.

Listopad 2016

Wizyta Gospodarcza w Danii

W dniach 21-22 listopada 2016 r., uczestniczę w organizowanej przez Ambasadę RP w Kopenhadze dwudniowej wizycie studyjnej w Danii poświęconej rozwijaniu i wdrażaniu zielonych technologii. Głównym celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie bogatych doświadczeń duńskich przy projektach na poziomie lokalnym, w tym zapoznanie się z najlepszymi praktykami oraz uzyskanie wiedzy pozwalającej na przeniesienie duńskich doświadczeń na grunt polski. Mam nadzieję, że wizyta przyczyni się do rozwoju współpracy polsko-duńskiej i nawiązania kontaktów gospodarczych.

Gmina Kurzętnik nagrodzona na Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur

Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski odebrał nagrodę na uroczystej Gali Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur w Ostródzie 9.11.2016 r. w konkursie PRO Warmia i Mazury. […]

Październik 2016

Dzisiejsza konferencja prasowa PSL Warmia i Mazury

Konferencja prasowa PSL Warmia i Mazury. Dziś wspólnie z Urszulą Pasławską oraz Gustawem Markiem Brzezinem  rozmawiamy o planowanym budżecie państwa oraz projekcie dobrze wykorzystaj 500+, działki za pół ceny . […]