Aktualności

/Aktualności

Kwiecień 2017

Marzec 2017

Luty 2017

Grudzień 2016

Życzenia Świąteczne

[…]

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dnia 18 grudnia 2016 r. na kurzętnickim rynku odbył się IV Jarmark Bożonarodzeniowy. Stoiska ze świątecznymi ozdobami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kurzętnik i prywatnych wystawców przyciągnęły wielu mieszkańców i gości. Nie zabrakło także wizyty św. Mikołaja, który hojnie obdarował najmłodszych słodyczami. Imprezę uświetniły występy solistów studia wokalnego „Dreams”, Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku oraz Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Pokaz tańca z ogniem przygotował zespół „Kiwido” działający przy Nowomiejskim Centrum Kultury. Konkursy i zabawy dla dzieci poprowadzili wolontariusze z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego. Rozstrzygnięto także Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową (I miejsce - Marcel Malinowski, II miejsce - Patrycja Goryszewska, III miejsce - Wiktoria Krzemińska).

Wigilia Gminna

Coroczne spotkanie opłatkowe w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku zgromadziło blisko 200 osób. Część artystyczną zaprezentował Zespół Szkół z Marzęcic pod opieką Pani Anny Lewickiej, Katarzyny Golder i Izabeli Ziółkowskiej- Balewskiej. Oprawę muzyczną zapewnił lokalny zespół Anibabki oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika pod batutą Pana Mariusza Brzezickiego. Wojciech Dereszewski Wójt Gminy Kurzętnik złożył wszystkim świąteczne życzenia. Wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem wręczył Medale Jubilatom za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia „Zasłużeni dla Warmii i Mazur” wręczono Pani Grażynie Jonowskiej i Panu Ryszardowi Ulatowskiemu, redaktorom Gazety Nowomiejskiej. Zgodnie z tradycją przed skosztowaniem wigilijnych potraw zebrani złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.

Listopad 2016

Wizyta Gospodarcza w Danii

W dniach 21-22 listopada 2016 r., uczestniczę w organizowanej przez Ambasadę RP w Kopenhadze dwudniowej wizycie studyjnej w Danii poświęconej rozwijaniu i wdrażaniu zielonych technologii. Głównym celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie bogatych doświadczeń duńskich przy projektach na poziomie lokalnym, w tym zapoznanie się z najlepszymi praktykami oraz uzyskanie wiedzy pozwalającej na przeniesienie duńskich doświadczeń na grunt polski. Mam nadzieję, że wizyta przyczyni się do rozwoju współpracy polsko-duńskiej i nawiązania kontaktów gospodarczych.

Gmina Kurzętnik nagrodzona na Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur

Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski odebrał nagrodę na uroczystej Gali Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur w Ostródzie 9.11.2016 r. w konkursie PRO Warmia i Mazury. […]

Październik 2016

Dzisiejsza konferencja prasowa PSL Warmia i Mazury

Konferencja prasowa PSL Warmia i Mazury. Dziś wspólnie z Urszulą Pasławską oraz Gustawem Markiem Brzezinem  rozmawiamy o planowanym budżecie państwa oraz projekcie dobrze wykorzystaj 500+, działki za pół ceny . […]