Podczas III Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jaki odbył się w dniach 5-6 listopada w Łodzi, Gmina Kurzętnik otrzymała tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2015.
Nagrodę w postaci statuetki odebrał wójt gminy Wojciech Dereszewski.

Lider Rozwoju Regionalnego to ogólnopolski program promujący dobre standardy zarządzania. Laureatami mogą zostać samorządy, instytucje i firmy, które aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej i pozyskują fundusze unijne na inwestycje, a następnie sprawnie je realizują nie zapominające o potrzebach swoich mieszkańców.

We wnętrzach łódzkiego ART_Inkubatora zebrali się przedstawiciele samorządów, ośrodków naukowych oraz przedsiębiorcy. W tych dniachodbyły się panele dyskusyjne poświęcone najważniejszym zagadnieniom polskiej gospodarki.
Środowiska naukowe, gospodarcze i społeczne prowadziły także dyskusje o sprawach, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski i Europy. Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu była współpraca samorządu z biznesem. Wspomniano również o możliwościach finansowania inwestycji w nowej perspektywie unijnej oraz aktualnej ofercie inwestycyjnej polskich miast i gmin. Wójt Gminy Wojciech Dereszewski wziął udział w panelu dyskusyjnym „Rozwój gmin przez inwestycje”, podczas którego wygłosił prelekcję na temat rozwoju gminy Kurzętnik i zachodzących zmian mających istotny wpływ na rozwój przedsiębiorczości na terenie naszej gminy. Podkreślano, jak ważny jest dobry klimat inwestycyjny tworzony przez samorządy lokalne oraz kapitał ludzki. Tworzenie preferencyjnych warunków dla rozwoju
przedsiębiorców  jest wyróżnikiem gminy i wpływa na jej funkcjonowanie zarówno dziś, jak i w przyszłości.